Translate

czwartek, 17 czerwca 2010

Czas w ogrodzie

Minęło trochę czasu...


Czas za szybko biegnie. Nie brakowało mi blogowania. W końcu doszłam do wniosku, że prowadzenie bloga to forma pamiętnika. Zaglądasz i piszesz w nim, kiedy przyjdzie Ci na to ochota i tak jest w moim przypadku. Zwłaszcza, że sezon działkowy zaczął się już dawno, więc czas spędzam w ogrodzie i na działce. Przed sezonem działkowym dowiedzieliśmy się z mężem, że mają nam zabrać działki ogrodnicze. To dla mnie był szok. Zaczęłam się zastanawiać gdzie ja pomieszczę moje rośliny w tak małym ogródku, bo tam to ja na pewno ich nie zostawię. Wkładam w ich pielęgnację dużo serca i nie mogłabym ich zostawić, aby ktoś je wykopał i zniszczył. Po pierwszym zebraniu działkowców okazało się, że na razie sprawa jest w sądzie i wszystko jest na naszą korzyść. Zobaczymy!
Rośliny mam jeszcze niektóre młode, więc bez uszczerbku na ich zdrowiu będzie można je w razie czego wykopać. Planuję jednak na jesieni wykopać parę wartościowych dla mnie iglaków i przenieść do ogródka. Większość krzewów iglastych nie lubi przesadzania, a w starszym wieku tym bardziej. W ogródku za to mam bardzo słabą ziemię i muszę przywieść kompost z działki, znaleźć miejsce na wiatę z drewnem, przekopać cały ogródek i jeszcze coś na pewno się znajdzie:) Myślę też jednocześnie nad obsadzeniem działki drzewkami sadowniczymi i odmianami drzew, których nie będzie mi szkoda kiedyś zostawić. Chciałam zakupić od leśnika drzewka świerku i modrzewia, ale muszę niestety kupić je w dużej ilości 20 sztuk Np modrzewia. Koszt takich drzewek jest mały, bo ceny wahają się od 1,50 do 4,50 za sztukę. Niestety takiej ilości to ja nie pomieszczę. Więc tak siedzę i planuję szukając złotego środka :)
Ale poza tym uwielbiam prace w ogrodzie, odpoczywam przy tym, może nie fizycznie, ale psychicznie.Uwielbiam, też przepiękne działkowe zachody słońca, śpiew ptaków i panującą tam przemiłą Ciszę!!!
Tego by mi brakowało…10 komentarzy:

Jaga pisze...

pięknie u Ciebie w ogrodzie ,na ostatnim zdjęciu to lawenda?

Elisse pisze...

Fajnie,że już jesteś, a ogród sliczny. Trzymam kciuki,żeby działka została w Waszym władaniu:)))

Mira pisze...

Oj dawno Cię nie było, dawno! Ale nic dziwnego, skoro lubisz swój ogród, to teraz nie masz czasu na "pamiętnikarstwo". A z tym zabieraniem działki, to już przesądzone? Może to tylko plotki, czego Ci oczywiście życzę.

Atena pisze...

Ogrodek masz przesliczny, zycze szybkiego znalezienia tego zlotego srodka w planowaniu i sadzeniu.
Pozdrawiam.

Zielicha pisze...

Cieszę się z waszych odwiedzin i komentarzy jak zawsze:)
Jago na ostatnim zdjęciu to kwiaty podagrycznika. Chwast, ale ma ładne kwiatki:)A na przedostatnim zdjęciu to gipsówka

Anonimowy pisze...

no bo takie roslinki to jak wlasne dzieci,pielegnowane i dbane ,mnie byloby tez szkoda :)

aga pisze...

Fajnie że już jestes na nami...ogród pełen życia i kolorów!Pozdrawiam cieplutko!

Francesca pisze...

Ciao, hai ragione, avere un giardino è una cosa fantastica, anche io amo le piante e i fiori!
Un abbraccio
Francy

tabu pisze...

oaza spokoju i spełnienia Ta Twoja działka.. W takim miejscu można usłyszeć siebie i dlatego chyba tak bardzo tęsknimy w tej codziennej gonitwie do takich zielonych wysp.. Śliczne to Twoje miejsce... ile lat trzeba, żeby stworzyć taką oazę..?My dopiero zaczynamy a i tak jak głupki cieszymy się z każdego liska na naszych drzewach:)..

Zielicha pisze...

Droga Tabu i wszyscy odwiedzącąjy:)Dziękuję za miłe słowa, ale przyznam, że dopiero w zeszłym roku mogłam pozwolić sobie na zakup krzewów. Oczywiście koncepcja działki zaplanowana była dużo wcześniej. Zmieniała się i zmieniać się będzie. W końcu ogród należy tworzyć latami, choć można i w ciągu tygodnia;) To nie jest jeszcze to, co bym chciała, ale też nie wiem czy będzie szansa abym miała ten wymarzony Tajemniczy ogród. Wiem, co chcę uzyskać, wiem jak porusza się po niej słońce i w którym miejscu powinna być weranda, gdzie powinnam posadzić wysokie drzewa, które będą tworzyć sympatyczny kącik, brakować tam będzie ławeczki. W końcu ją tam postawię… Oj pomarzyć zawsze można:D
Pozdrawiam

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails